Dźwigopol Łódź - suwnice, żurawie, podnośniki próżniowe, trawersy, zawiesia, podesty hydrauliczne, podnośniki hydrauliczne

11.07.2020.
Start arrow zawiesia podciśnieniowe

 

Podnośniki próżniowe 


 

 katalog aplikacji podciśnieniowychzapytania ofertowePodnośniki i uchwyty próżniowe- jeszcze nigdy podnoszenie ciężarów nie było tak proste… 

Systemy podnośników i uchwytów podciśnieniowych to nowoczesna metoda przenoszenia elementów trudnych do podwieszenia na standardowym haku czy spersonalizowanej trawersie. Często nawet jeśli możliwe jest podniesienie ładunku przy pomocy trawersy to okazuje się, że podwieszenie elementu trwa zdecydowanie zbyt długo. Problem ten eliminują urządzenia oparte na technice próżniowej- doskonale sprawdzają się w przeładunku i przemieszczaniu, posiadają także możliwość obrotu podnoszonego ładunku (np. płyt) z płaszczyzny poziomej do pionowej i odwrotnie. Maksymalny udźwig podnośnika z chwytakiem próżniowym nie jest ograniczony, jednak standardowo stosujemy chwytaki o udźwigu do kilku ton. Aby dowiedzieć się więcej o aplikacjach podciśnieniowych, pobierz 32 stronnicowy katalog w formacie *.pdf (ok 3MB).

Systemy podciśnieniowe doskonale sprawdzają się w podnoszeniu i transporcie bliskim m.in.:

● płyt (drewnianych, stalowych, kamiennych)

● arkuszy blachy 

● tafli szkła

● litego drewna

● stali

● worków kartonowych i foliowych

● kartonowych pudeł (także otwartych)

● drewnianych skrzyń

● zafoliowanych paczek

● beczek i pojemników (szklanych, plastikowych i metalowych)

● elementów o dużej powierzchni

● elementów delikatnych i kruchych

● ładunków niesymetrycznych

● ładunków suchych i naolejonych

● ładunków o gładkiej lub chropowatej powierzchni


Podnośniki podciśnieniowe 

 

 Jest to system, który wykorzystuje technikę podciśnieniową do chwytania i podnoszenia ładunku. Montowany jest na dźwignicy (najczęściej stosowane są żurawie lub lekkie suwnice), która zapewnia możliwość przenoszenia podniesionego przedmiotu.

Standardowy zestaw podnośnika podciśnieniowego składa się z:

● dźwignicy, na której podwieszony jest rękaw z chwytakiem

● pompy podciśnieniowej

● filtru (zabezpiecza przed dotarciem pyłu i wilgoci z chwytaka do pompy)

● przewodu zasilającego rękaw nośny w podciśnienie

● zawieszonego na dźwignicy rękawa nośnego (podnoszącego ładunek)

● chwytaka z systemem ssawek i układem sterowania

Działanie

Po położeniu ssawki na ładunku pompa podciśnieniowa wyprowadza powietrze z układu rękaw-chwytak. Następuje uszczelnienie układu, po czym rosnące podciśnienie w rękawie nośnym powoduje skracanie jego długości i tym samym podnoszenie ładunku (sterowanie w sposób płynny możliwe jest dzięki zastosowaniu manetki i falownika). Pobranie i podniesienie ładunku zajmuje operatorowi ułamki sekund, prędkością wzrostu podciśnienia (a więc i dynamiką chwytania/ podnoszenia) operator steruje za pomocą manetki z płynną regulacją.

Udźwig

Maksymalna masa podnoszonego ładunku uzależniona jest od zastosowanej pompy podciśnieniowej. Standardowe pompy produkowane są dla maksymalnego obciążenia 20, 30, 35, 45, 65, 85, 110, 140, 200 i 300kg.

Wysokość podnoszenia

Za maksymalną wysokość podnoszenia odpowiada rękaw nośny. Do pomp podnoszących do 30kg stosujemy standardowe rękawy o długości roboczej 1700mm, dla pomp podnoszących 35kg lub więcej - 1700mm lub 2100mm. Na życzenie możliwe jest zastosowanie innej długości rękawa roboczego.

Dźwignica

Właściwe urządzenie dźwigowe dobieramy i projektujemy biorąc pod uwagę parametry podnoszonego ładunku, lokalizację a także wymagane możliwości przenoszenia. Najczęściej stosowane rozwiązania to lekkie suwnice, lekkie suwnice bramowe i żurawie.


Trawersy podciśnieniowe

 

Zawiesie podciśnieniowe to układ chwytaków podciśnieniowych, jednak – w odróżnieniu od podnośników podciśnieniowych – tutaj próżnia wykorzystywana jest jedynie do pochwycenia ładunku. Podnoszenie realizowane jest za pomocą wciągników linowych lub łańcuchowych. Dzięki temu że cała wydajność pompy skierowana jest na przymocowanie ładunku możliwe jest podnoszenie systemem trawersowym dużo większych ciężarów.

W skład typowego zestawu trawersu podciśnieniowego wchodzą:

● dźwignica (najczęściej żurawie słupowe, suwnicelekkie suwnice bramowe)

● wciągnik (najczęściej elektryczne wciągniki łańcuchowe)

● pompa próżniowa

● chwytak próżniowy z systemem ssawek i układem sterowania.

Działanie:

Po położeniu chwytaka na ładunku następuje zwiększenie podciśnienia w układzie (sterowanie płynne za pomocą manetki i falownika) i ładunek zostaje przymocowany do chwytaka. Następnie za pomocą np. elektrycznego wciągnika ładunek zostaje podniesiony. Trawers podciśnieniowy pozwala na podnoszenie większych ciężarów podnośnik, jednak charakteryzuje się mniejszą dynamiką pracy (zależną od możliwości zastosowanego wciągnika). Zestawy trawersowe posiadają także możliwość obrotu ładunku z płaszczyzny poziomej do pionowej i odwrotnie, a także obrotu wokół osi podnoszenia.


 

wyślij do nas wiadomość

 

 
Copyright © 2020 Dźwigopol Łódź - żurawie, suwnice, podnośniki próżniowe, wciągarki, elektrowciągi, trawersy, zawiesia, łódź. All rights reserved