Dźwigopol Łódź - suwnice, żurawie, podnośniki próżniowe, trawersy, zawiesia, podesty hydrauliczne, podnośniki hydrauliczne

12.07.2020.
Start arrow Żurawie

 

Żurawie


 

zapytania ofertowe żurawieŻurawie stacjonarne doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność podnoszenia, przemieszczania i obrotu ładunków wokół osi słupa nośnego (możliwe są także konstrukcje bez obrotu lub z pełnym obrotem o 360 stopni). Żurawie stacjonarne najczęściej spotykane są na stanowiskach remontowych i w gniazdach produkcyjnych. Dzięki możliwości stosowania uchwytów uniwersalnych, dedykowanych zawiesi i urządzeń podciśnieniowych coraz częściej żurawie słupowe i przyścienne stosowane są do przeładunku lub załadunku.

 

 

formularz elektronicznyJeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem żurawia- prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza zapytania ofertowego dostępnego na naszej stronie internetowej, lub pobranie faksowego formularza zapytania ofertowego, wypełnienie go i przesłanie pocztą lub faksem na adres naszego biura. Przedstawiciel firmy Dźwigopol skontaktuje się z Państwem tak szybko, jak będzie to możliwe aby uzgodnić szczegóły i przedstawić naszą ofertę dotyczącą interesującego Państwa urządzenia.

 

 


Rodzaje żurawi stacjonarnych

żurawie słupoweŻurawie słupowe (słupowe żurawie warsztatowe) to obok lekkich, kołowych warsztatowych konstrukcji najczęściej spotykane żurawie warsztatowe. Żurawie słupowe są najmniej wymagające w stosunku do miejsca montażu, ten typ mocowania umożliwia też zazwyczaj podnoszenie cięższych ładunków.

Żurawie przyścienne (naścienne żurawie warsztatowe) -montowane do konstrukcji nośnej hali- spełniają identyczne funkcje jak żurawie słupowe przy uwzględnieniu ograniczenia stopnia obrotu. Poważną zaletą tego typu rozwiązania jest zdecydowane zminimalizowanie miejsca zajmowanego przez dźwignicę- często konstrukcja montowana jest do filaru i w żadnym stopniu nie ogranicza np. ciągów transportowych. Należy pamiętać, że stosowanie naściennych żurawi warsztatowych ograniczone jest często wytrzymałością i możliwością obciążania konstrukcji nośnej hali (aby zamontować tego typu dźwignicę niezbędne są właściwe certyfikaty dotyczące konstrukcji hali).

Aby zobaczyć schemat wybranego typu żurawia, kliknij w jego miniaturkę poniżej:

  zuraw do niskiej zabudowy   żuraw z obrotem ramienia o 360 stopni   żuraw słupowy   żurawie przyścienne do niskiej zabudowy żurawie przyścienne

 


Mechanizm podnoszenia ładunku

wciągnik elektryczny do niskiej zabudowyTrójfazowe wciągniki elektryczne to najwydajniejsze mechanizmy. Mogą pracować w urządzeniach o dużym natężeniu pracy a także przy podnoszeniu ładunków o dużej masie. Mogą występować z silnikami zarówno jednobiegowymi jak i dwubiegowymi.

Jednofazowe wciągniki elektryczne dobrze sprawdzają się w dźwignicach o małym natężeniu pracy i przy transporcie ładunków o masie do 500kg.

Wciągniki ręczne to rozwiązanie stosowane w żurawiach warsztatowych używanych sporadycznie przy podnoszeniu ładunków do 500kg. Jest to rozwiązanie najwolniejsze i stosowane niemal wyłącznie w warsztatach remontowych.


Zasilanie żurawi słupowych i naściennych

 

zasilanie karniszowe żurawi, sterowanie bezprzewodowe żurawiZasilanie karniszowe. Zaletą jest niski koszt, jednak nie zawsze polecamy to rozwiązanie. Przewody podiweszone na wózkach prowadzonych w profilach karniszowych dobrze sprawdzają się w krótkich, lub wysoko podwieszonych ramionach żurawia. Podobnie jak w przypadku sterowania kablowego przed zastosowaniem szynoprzewodów musimy wyłączyć możliwość przypadkowego zerwania kabli nawet w czysto teoretycznych, ale możliwych do wystąpienia okolicznościach.

Zasilanie szynoprzewodami. Jest to nowoczesne rozwiązanie eliminujące problem przewodów wiszących pod żurawiem. Zamiast tradycyjnych kabli stosujemy specjalne profile zawierające wiązki przewodzące, po których poruszają się wózki odbierające zasilanie. Jest to rozwiązanie proste, skuteczne, bezawaryjne i niewiele droższe od tradycyjnego, za to estetyczne i zwiększające bezpieczeństwo. Więcej informacji...


Systemy sterowania żurawi

 

sterowanie bezprzewodoweSterowanie kablowe to najtańsze i najprostsze rozwiązanie. Doskonale sprawdza się w lekkich żurawiach warsztatowych o małym zasięgu pracy, które nie przylegają do ciągów komunikacyjnych i zautomatyzowanych ciągów technologicznych. Możliwe jest stosowanie przewodów prostych, spiralnych, jak i szyn ze ścieżką przewodzącą. Połączenia kablowe możemy zastosować jednak tylko wtedy, gdy wykluczona jest możliwość ich zerwania czy uszkodzenia przez jakiekolwiek maszyny czy pojazdy pracujące bądź mogące się pojawić w bezpośredniej bliskości żurawia.

Sterowanie radiowe jest idealnym rozwiązaniem z uwagi na wygodę i bezpieczeństwo. Nie posiada wad połączeń kablowych, nie jest podatne na zakłócenia, za to upraszcza pracę operatora dźwignicy, który nie musi troszczyć się o przewód zasilający i jest ma zupełną swobodę ruchu. To rozwiązanie jest nie do przecenienia, gdy operator dźwigu jednocześnie asekuruje przenoszony ładunek.Sterowniki radiowe zasilane są akumulatorami o bardzo dużej żywotności, w zestawie znajduje się także ładowarka. Więcej informacji…


Żurawie warsztatowe do niskiej zabudowy

 

żurawie do niskiej zabudowyŻurawie do niskiej zabudowy dedykowane są głównie do niskich hal, a także do montażu w ciągach komunikacyjnych, gdzie ważne jest zachowanie maksymalnie dużego prześwitu między posadzką a ramieniem żurawia. Wysoki punkt podnoszenia jest tutaj zapewniony przez charakterystyczną konstrukcję ramienia i właściwy dobór wciągnika (umieszczonego z boku belki nośnej, a nie jak w tradycyjnych rozwiązaniach pod belką).

 

 

 

 


 

 

wyślij do nas wiadomość

 

 
Copyright © 2020 Dźwigopol Łódź - żurawie, suwnice, podnośniki próżniowe, wciągarki, elektrowciągi, trawersy, zawiesia, łódź. All rights reserved